Loomio

Zakaz praktyk konwersyjnych.

Sekretariat RK OSKSekretariat RK OSK Wed 24 Feb 2021 8:49PMPublicSeen by 14

Całkowity zakaz praktyk konwersyjnych oraz ich promowania.

Rozwiązania krótkoterminowe:

● Szkolenia dla lekarzy i psychologów z zakresu aktualnej wiedzy o orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej, finansowane przez samorządy. Osoby szkolące rekomendowane w porozumieniu z organizacjami równościowymi.

Rozwiązania długoterminowe:

● Ustawa zakazująca praktyk konwersyjnych (złożona w 2019 r.) i nowelizacja Ustawy o prawach pacjenta.


Poniżej możesz:

  • ocenić te propozycje rozwiązań (odpowiadając na pytanie w ankietach),

  • skomentować te propozycje rozwiązań lub zaproponować własne rozwiązania w tym obszarze (korzystając z opcji "Komentarz").

Sekretariat RK OSK

Jak oceniasz rozwiązanie: "Szkolenia dla lekarzy i psychologów z zakresu aktualnej wiedzy o orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej, finansowane przez samorządy."?

poll by Sekretariat RK OSK Closed Fri 26 Mar 2021 10:10PM

Results

ResultsOption% of pointsVoters
Zdecydowanie dobrze804Paulina KurowskaMariaKarolina GrochalMartyna
Raczej dobrze201Katarzyna Alex Formela
Zdecydowanie źle00 
Raczej źle00 
Ani dobrze, ani źle00 
Undecided1Sekretariat RK OSK

5 of 6 votes cast (83% participation)

Sekretariat RK OSK

Jak oceniasz rozwiązanie: "Ustawa zakazująca praktyk konwersyjnych (złożona w 2019 r.) i nowelizacja Ustawy o prawach pacjenta."?

poll by Sekretariat RK OSK Closed Fri 26 Mar 2021 10:11PM

Results

ResultsOption% of pointsVoters
Zdecydowanie dobrze835Katarzyna Alex FormelaPaulina KurowskaMagdalena SitarzMariaMartyna
Raczej dobrze171Karolina Grochal
Zdecydowanie źle00 
Raczej źle00 
Ani dobrze, ani źle00 
Undecided1Sekretariat RK OSK

6 of 7 votes cast (85% participation)

Karolina Grochal

Karolina GrochalSun 28 Feb 2021 11:04PM

Raczej dobrze

nie jestem przekonana czy zakaz powinien dotyczyć osób pełnoletnich - są wolne do tego żeby sobie szkodzić wedle uznania. Nie dawajmy naszym przeciwnikom argumentu, że zabieramy ludziom możliwość podjęcia decyzji, których nie popieramy. Zakaz takich terapii dla nieletnich jest najważniejszy.