Loomio

Temat: RÓWNY DOSTĘP DO EDUKACJI ZDALNEJ: Dofinansowanie opieki psychologicznej i psychiatrycznej

MM Marta Malesińska Public Seen by 181

W wyniku przejścia na naukę zdalną, podobnie jak wiosną, część uczennic i uczniów ma utrudniony dostęp do edukacji lub została wykluczona z systemu.

  • Dzieci z defaworyzowanych środowisk  nie mają dostępu do sprzętu i internetu, często nie mają również niezbędnego wsparcia w domu, które pozwoliłoby im na korzystanie w pełni z nauki zdalnej. Są także dzieci, które w okresie zdalnej nauki nie nawiązują kontaktu ze szkołą i nie wiadomo co się z nimi dzieje.

  • Rząd przez pół roku nie zrobił nic, aby rozwiązać problemy związane ze zdalną edukacją, które były znane już w kwietniu.

  • Władze nie wypełniają obowiązku, który nakłada na nie Konstytucja.

  • Art. 70 Konstytucji RP Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów.


Rozwiązanie:
Dofinansowanie opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w poradniach i ośrodkach kolejnych stopni referencyjności.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze (korzystając z opcji "Komentarz")

MM

Poll Created Sat 19 Dec 2020 4:35PM

Jak oceniasz tę propozycję rozwiązania, opracowaną przez Radę Konsultacyjną OSK? Closed Fri 15 Jan 2021 10:04PM

Zaznacz odpowiedź najbliższą Twojej ocenie tego rozwiązania.
W polu "Uzasadnienie" możesz wpisać swoje argumenty za lub przeciw temu rozwiązaniu oraz komentarze do niego.

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 93.0% 40 K M D B I IP JG M A BB DU J KD K P SC AM J K PK
Raczej dobrze 2.3% 1 KB
Ani dobrze, ani źle 2.3% 1 ZF
Raczej źle 2.3% 1 M
Zdecydowanie źle 0.0% 0  
Undecided 0% 1 MM

43 of 44 people have participated (97%)

E

Edyta Tue 22 Dec 2020 7:17PM

Zdecydowanie dobrze

Postulat dobry ale jak ma być osiągnięty, źródła finansowania itd... Nie wystarczy rzucić hasło ważne żeby zastanowić się jak

ZF

Zbigniew Finfando Tue 22 Dec 2020 11:13PM

Ani dobrze, ani źle

Nie rozumiem dlaczego ma to mieć związek z równym dostępem do nauczania zdalnego? To chyba temat związany ze służbą zdrowia.

EL

Ewa Lipińska Wed 23 Dec 2020 12:50PM

Zdecydowanie dobrze

Potrzebne bardzo.

M

Marcin Tue 29 Dec 2020 10:56PM

Zdecydowanie dobrze

Nauka zdalan często opiera się na przesyłaniu wiadmości z załącznikami przez pocztę e-mail, co jest bardzo złą praktyką. Bez żywego kontaktu chociażby online przez kamerę i mikrofon dziecko traci motywację do nauki. A bez kontaltu z całą klasą traci motywację do osiągnięć, gdyż nauka pozbawiona emocji między równieśnikami jest miałka - na poziomie dostatecznym. Które dziecko dzisiaj chce widzieć się online z innymi? Wyłączanie kamer i mikrofonów jest nagminne, gdyż jest to minimum.

M

Maria Thu 31 Dec 2020 8:13PM

Raczej źle

Moim zdaniem to nie dofinansowanie jest problemem głównym. Słyszałam, że z niejednej z platform, na których psychoterapeuci i psychiatrzy rozmawiają z pacjentami, wyciekają dane, a więc prywatność pacjenta i specjalisty jest zagrożona. Uważam więc, że zamiast więc dawać więcej pieniędzy samym specjalistom, warto zainwestować w jakieś formy lepszej ochrony danych, na przykład w bardziej skuteczne programy chroniące te dane.

KB

Kris Betnarski Fri 1 Jan 2021 4:58PM

Raczej dobrze

Gruntowna reforma szkolnictwa. Psycholog powinien być ważną osobą. Każde dziecko powinno mieć z nim spotkanie kontrolne raz na jakiś czas.

MC

Marta Ciesielska Fri 1 Jan 2021 10:41PM

Zdecydowanie dobrze

Odnowa polskiej psychiatrii i opieki psychologicznej jest absolutnie niezbędna. Dawniej politycy pewnie przymykali na ten problem oko, a teraz nie ma już wyboru.

JG

Jacek Golab Tue 22 Dec 2020 1:35PM

Dodam jeszcze dentysta w każdej szkole.

KK

Katarzyna Kiryłowicz Tue 22 Dec 2020 9:02PM

Jest zbyt mało psychiatrów dziecięcych. Same gabinety nie rozwiążą sprawy, jeżeli dziecko doświadczające, depresji, przemocy będzie miało utrudniony do nich dostęp - polecam zapoznanie się z danymi Fundacji Dajemy Dziecim Siłę - telefon zaufania 116 116, na którego działanie fundacja ciągle walczy o środki.

Load More