Loomio

Powołanie niezależnej komisji, która zidentyfikuje lobbingową działalność organizacji para-religijnych, sekt i innych

SRO Sekretariat RK OSK Public Seen by 323

Diagnoza sytuacji:

Szkodliwy wpływ fanatyków związanych z organizacjami religijnymi i para-religijnymi na polskie prawodawstwo.

Proponowane rozwiązanie w dłuższym horyzoncie czasowym:

W imię konstytucyjnej zasady bezstronności wyznaniowej państwa:

•     Powołanie niezależnej komisji, która zidentyfikuje lobbingową działalność organizacji para-religijnych, sekt i innych identyfikowanych jako niebezpieczne dla życia publicznego oraz wypracuje rozwiązania, które tę działalność zablokują lub poddadzą ścisłej kontroli społecznej

M

Maria Sat 6 Mar 2021 1:02PM

Sekt to ja bym wolała się stąd pozbyć. Bo choćbyśmy jedną zdelegalizowali, przyjdzie następna. Zresztą to jest cały łańcuszek, więc trzeba byłoby przed zdelegalizowaniem jednej zrobić to samo z tą, której ona "wyszła" i tak dalej... a te zagraniczne nadal przecież będą funkcjonować i ich "odnogi" będą się u nas pojawiać.

Nie dość na tym. Załóżmy, że mamy już nowy rząd, ale sekty/jedna z nich w kraju pozostają/pozostaje. I cóż się dzieje? Ci ludzie nadal sączą jad, wmawiają różne rzeczy zatruwają słowa i umysły (tym razem pewnie po stronie opozycji, a także "zwykłych" obywateli), no i... powoli, cierpliwie doprowadzą do tego, że za kilka lat znów będziemy mieli ten rząd. Albo gorszy.

BS

BEATA S-K Sat 13 Mar 2021 1:12AM

Raczej dobrze

Określiłabym jako "Zdecydowanie Dobrze", o ile ujmiemy ten problem inaczej niż lobbying, który nie jest sprzeczny z polskim prawem (ustawa z 7.07.2005r. Dz.U. 2017 poz. 248). Może uszczegółowić, jako "lobbying godzący w podstawy ustrojowe świeckiego państwa (demokracji liberalnej) i prawa człowieka a swoją działalnością wywołujący niepokoje społeczne" ?

K

Kasia Fri 12 Mar 2021 9:14AM

Zdecydowanie dobrze

tylko jedno pytanie: na ile ta niezalezna komisja bedzie niezalezna? I jak bedzie chronila sie przed korupcja wewnetrz? Polegac na wysokim morale pracownikow wydaje sie niemozliwe przez caly czas.

JM

Joanna Matuszewska Thu 11 Mar 2021 12:12PM

Zdecydowanie dobrze

Tak, przy czym przeraza ilosc osob potrzebnych zeby ogarnosc bezmiar koscielnego złodziejstwa.

M

Maria Sat 6 Mar 2021 12:51PM

Ani dobrze, ani źle

Rozwiązanie niewystarczające i chyba nie bardzo wykonalne. Nie wiem, czy może się udać w odniesieniu do polskich "odnóg" sekt zagranicznych. Zresztą jeśli członkowie tych sekt tu zostaną, to choćby nawet zablokowano ich działalność jednego typu, znajdą inne sposoby, by szkodzić społeczeństwu.

SRO

Poll Created Thu 4 Mar 2021 9:05AM

Jak oceniasz rozwiązanie: "• Powołanie niezależnej komisji, która zidentyfikuje lobbingową działalność organizacji para-religijnych, sekt i innych identyfikowanych jako niebezpieczne dla życia publicznego..."? Closed Wed 7 Apr 2021 9:02PM

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 68.4% 13 A R JG DU EK E K JM PM P LD A K
Ani dobrze, ani źle 15.8% 3 DM AL M
Raczej dobrze 15.8% 3 TK BS P
Zdecydowanie źle 0.0% 0  
Raczej źle 0.0% 0  
Undecided 0% 1 SRO

19 of 20 people have participated (95%)