Loomio

Temat: PARLAMENTARNY ZESPÓŁ ds. OPIEKI OKOŁOPORODOWEJ. Utworzenie przez parlamentarzystki alternatywnego zespołu

O oskmp Public Seen by 378

Chcemy, żeby zarządem Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki Okołoporodowej zajmowały się kobiety, czyli osoby, których ta opieka może bezpośrednio dotyczyć. Posłowie Konfederacji od stworzenia zespołu, tj. od 12 lutego 2020 roku do 17 listopada 2020 roku zorganizowali tylko jedno posiedzenie online. Potrzebujemy aktywnego zespołu, który będzie wywiązywał się ze swoich deklaracji, wspierał i lobbował pozytywne praktyki, o których mówi.


Rozwiązanie:Utworzenie przez parlamentarzystki na podstawie art. 17 ust. 1 i 3 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora i art. 21 ust. 6 Regulaminu Senatu oraz art. 8 ust. 6 Regulaminu Sejmu alternatywnego zespołu o tematyce opieki okołoporodowej, np. Parlamentarny Zespół ds. Położnictwa.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze(korzystając z opcji "Komentarz").

O

Poll Created Mon 21 Dec 2020 12:29AM

Jak oceniasz tę propozycję rozwiązania? Closed Fri 15 Jan 2021 10:07PM

Zaznacz odpowiedź najbliższą Twojej ocenie tego rozwiązania.
W polu "Uzasadnienie" możesz wpisać swoje argumenty za lub przeciw temu rozwiązaniu oraz komentarze do niego.

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 72.2% 39 RS A S B A IP A BB L DU ZJ A A K MF P D AM PK K
Raczej dobrze 18.5% 10 A M AZ SJ V AG K RR P M
Raczej źle 3.7% 2 R B
Zdecydowanie źle 3.7% 2 P M
Ani dobrze, ani źle 1.9% 1 P
Undecided 0% 1 O

54 of 55 people have participated (98%)

A

Adrianna Żbikowaczyk Tue 22 Dec 2020 12:01PM

Zdecydowanie dobrze

Uważam, że temat tak ważny jak opieka okołoporodowa wymaga wypracowania rozwiązania całościowego - od kwesti dostępu do badań prenatalnych, przez legalne aborcje, przez godny poród ze znieczuleniem, zarówno ten szczęsliwy, jak i ten dramatyczny - ciąży uszkodzenej lub martwej. Uważam też, że kluczowe jest włączenie osób już działających w tym zakresie, z hospicjów prenatalnych, z organizacji pro abo, lekarzy specjalistów i przede wszystkim - samych kobiet.

EP

Ewa Piekarska Wed 23 Dec 2020 7:59AM

Zdecydowanie dobrze

Jeśli stary zespół nie da się odświeżyć to nowe rozwiązanie będzie bardzo wskazane.

P

Piotr Thu 24 Dec 2020 1:10PM

Zdecydowanie źle

Warto przemodelować ten zespół ale jeśli już chcemy aby to parlamentarzyści zajmowali się opieką okołoporodową nie widzę żadnego powodu dla tak daleko posuniętego seksizmu jakim jest wykluczenie osób z komisji na podstawie ich płci. Powinniśmy prowadzić dialog oparty na wzajemnym zrozumieniu nie wzajemnym wykluczeniu

R

Roman Sat 26 Dec 2020 2:24AM

Raczej źle

Czy jest sens mnożyć byty? Lepiej przejąć ten istniejący zespół i z wydmuszki zrobić aktywnie funkcjonującą platformę wymiany opinii i wypracowywania propozycji zmian.

A

Agata Wed 6 Jan 2021 9:22AM

Zdecydowanie dobrze

Popieram.

M

Maria Fri 8 Jan 2021 1:22PM

Raczej dobrze

Temat bezpośrednio dotyczy kobiet, dlatego uważam, że ich rola powinna być tą główną. Ale nie wykluczałabym mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy są ginekologami. Bo moim zdaniem kompetencje nie są mniej istotne od tych doświadczeń życiowych, które mogą - ale bynajmniej nie muszą - być udziałem tylko przedstawicieli jednej płci. Dlatego wybrałam "Raczej dobrze" zamiast "Zdecydowanie dobrze".

M

Marta Tue 12 Jan 2021 1:45PM

Zdecydowanie źle

Nie przekonuje mnie kolejny zespół. Jeśli parlamentarzyści potrafili- i chcieliby coś stworzyć sensownego na ten temat, zorganizowaliby się w istniejących zespołach. Trzeba lobby, nacisku i wkładu osób, które mają dane i opracowane argumenty (albo czas, żeby natychmiast się tym ostatnim zająć)

P

Piotr Wed 13 Jan 2021 4:37PM

Raczej dobrze

Trzeba do tego grona kilku mężczyzn dodać

A

Anna Tue 22 Dec 2020 3:12PM

Zdecydowanie dobrze!

Load More