Loomio

Temat: NIE DLA WYJŚCIA Z KONWENCJI STAMBULSKIEJ. Śledztwo na temat Ordo Iuris

O oskmp Public Seen by 420

Morawiecki kieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, który ma orzec, czy Konwencja jest zgodna z polską konstytucją. Należy mieć na uwadze, że przy podpisywaniu przez Polskę Konwencji w dn. 28.12.2012 r. dołączono deklarację (obowiązującą od momentu wejścia w życie Konwencji w Polsce, a więc od 1.08. 2015 r.) stwierdzającą, iż Rzeczpospolita Polska będzie stosować Konwencję zgodnie z zasadami i przepisami Konstytucji RP.

Z art. 89 Konstytucji i art. 22 Ustawy o umowach międzynarodowych z 2000 roku wynika, że konwencję stambulską wypowiada prezydent po uzyskaniu zgody parlamentu. Zgoda Parlamentu oznacza, że ustawa wypowiadająca musi przejść przez Sejm i Senat, a na końcu zostać podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.


Rozwiązanie:Żądamy śledztwa na temat Ordo Iuris (celem delegalizacji).

Chcemy śledztwa, które pokaże powiązania Ordo Iuris z innymi fundamentalistycznymi organizacjami w Polsce i na świecie, a przede wszystkim informacji o ukrywanych źródłach finansowania. W Brukseli rozpoczęły się działania zmierzające do skreślenia OI z listy lobbystów przy Komisji Europejskiej właśnie z powodu braku wykazu źródeł finansowania i braku transparentności finansów. W dokumencie podpisanym przez europosłów zaznaczono: "Naszym zdaniem organizacja ta jest podejrzana i niebezpieczna ze względu na powiązania z organizacjami ultraprawicowymi, fundamentalistycznymi oraz prawdopodobne związki z oligarchami i władzami rosyjskimi". Tymczasem fundacja Ordo Iuris działa w Polsce, ma wpływ na nasze prawo i co rusz wytacza procesy polskim obywatelkom i obywatelom, nie niepokojona przez władze.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze(korzystając z opcji "Komentarz").

O

Poll Created Mon 21 Dec 2020 12:18AM

Jak oceniasz tę propozycję rozwiązania? Closed Fri 15 Jan 2021 10:14PM

Zaznacz odpowiedź najbliższą Twojej ocenie tego rozwiązania.
W polu "Uzasadnienie" możesz wpisać swoje argumenty za lub przeciw temu rozwiązaniu oraz komentarze do niego.

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 92.5% 123 AW MS A KH M RS S D B I AZ N IP M AO DU BM B DU L
Raczej dobrze 4.5% 6 ZD DU PS A P A
Ani dobrze, ani źle 1.5% 2 R M
Raczej źle 0.8% 1 KK
Zdecydowanie źle 0.8% 1 W
Undecided 0% 1 O

133 of 134 people have participated (99%)

KK

Kruszek KW Tue 22 Dec 2020 2:04PM

Raczej źle

Nie ma obecnie pewności że próba postawienia w stan oskarżenia organizacji OI będzie jakkolwiek możliwe i przyniesie oczekiwane efekty.

M

Melike Tue 22 Dec 2020 2:10PM

Zdecydowanie dobrze

To stowarzyszenie powinno zostać zdelegalizowane, bo zagraża demokracji i próbuje odbierać wolności obywatelom narzucając swój światopogląd. Jest niebezpieczne szerząc nienawiść do mniejszości, szczególnie kiedy wpycha się do szkół aby indoktrynować w swojej nienawiści dzieci.

ZD

Zuza D Tue 22 Dec 2020 2:45PM

Raczej dobrze

Mam wrażenie, że rozwiązanie nie do końca odpowiada problemowi? Tzn. o ile wiem, że OI jest odpowiedzialne za wszelkie takie ruchy czy śledztwo w ich sprawie odwróci to, co udało już im się zdziałać prawnie?

M

MaryPeBe Tue 22 Dec 2020 5:05PM

Zdecydowanie dobrze

zakaz dostępu członków lub osób powiązanych z OI do pełnienia jakichkolwiek stanowisk publicznych!

EK

Edward Kasalovitz Tue 22 Dec 2020 7:22PM

Zdecydowanie dobrze

Mam zamiar podac Ordo do Europolu i Interpolu jako organizacje terrorystyczna. Jesli ktos chce wspolpracowac, to piszcie: [email protected]

WB

wziątek bogdan Tue 22 Dec 2020 8:05PM

Zdecydowanie dobrze

Tylko kto moglby to zrobić? O to jest pytanie. Bo pewnie są jeszcze ślady zagraniczne finsowe

MG

Marzena G.Sz Tue 22 Dec 2020 9:01PM

Zdecydowanie dobrze

Każdy rodzaj fanatyzmu jest niebezpieczny

B

Bernadeta Tue 22 Dec 2020 9:20PM

Zdecydowanie dobrze

Całkowita delegalizacja i odcięcie wszystkich osób powiązanych formalnie i nieformalnie z tą organizacją od wszelkich stanowisk publicznych.

W

Wadera Wed 23 Dec 2020 6:01AM

Zdecydowanie źle

Fundacja w żaden sposób nie łamie polskiego prawa

Load More