Loomio

Temat: RÓWNY DOSTĘP DO EDUKACJI ZDALNEJ: Monitoring uczestnictwa uczniów.

MM Marta Malesińska Public Seen by 160

W wyniku przejścia na naukę zdalną, podobnie jak wiosną, część uczennic i uczniów ma utrudniony dostęp do edukacji lub została wykluczona z systemu.

  • Dzieci z defaworyzowanych środowisk  nie mają dostępu do sprzętu i internetu, często nie mają również niezbędnego wsparcia w domu, które pozwoliłoby im na korzystanie w pełni z nauki zdalnej. Są także dzieci, które w okresie zdalnej nauki nie nawiązują kontaktu ze szkołą i nie wiadomo co się z nimi dzieje.

  • Rząd przez pół roku nie zrobił nic, aby rozwiązać problemy związane ze zdalną edukacją, które były znane już w kwietniu.

  • Władze nie wypełniają obowiązku, który nakłada na nie Konstytucja.

  • Art. 70 Konstytucji RP Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów.


Rozwiązanie:
Bieżące monitorowanie i raportowanie o liczbie uczennic i uczniów, którzy nie nawiązali kontaktu ze szkołą podczas zdalnego nauczania.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze (korzystając z opcji "Komentarz").

D

Dorota Łoboda Wed 30 Dec 2020 2:28PM

Jeśli po odszukaniu zaginionego ucznia, okaże się, że nie dzieje mu się krzywda, to zupełnie inna sprawa. Obowiązkiem państwa jest jednak sprawdzenie co stało się z uczennicą lub uczniem, którzy zniknęli, zwłaszcza że wiele z nich to jeszcze dzieci. A wiemy, że w czasie lockdownu rośnie skala przemocy.