Loomio

Temat: NIE DLA WYJŚCIA Z KONWENCJI STAMBULSKIEJ. Mobilizacja opozycji w Sejmie i Senacie

O oskmp Public Seen by 360

Morawiecki kieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, który ma orzec, czy Konwencja jest zgodna z polską konstytucją. Należy mieć na uwadze, że przy podpisywaniu przez Polskę Konwencji w dn. 28.12.2012 r. dołączono deklarację (obowiązującą od momentu wejścia w życie Konwencji w Polsce, a więc od 1.08. 2015 r.) stwierdzającą, iż Rzeczpospolita Polska będzie stosować Konwencję zgodnie z zasadami i przepisami Konstytucji RP.

Z art. 89 Konstytucji i art. 22 Ustawy o umowach międzynarodowych z 2000 roku wynika, że konwencję stambulską wypowiada prezydent po uzyskaniu zgody parlamentu. Zgoda Parlamentu oznacza, że ustawa wypowiadająca musi przejść przez Sejm i Senat, a na końcu zostać podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.


Rozwiązanie:Nacisk na opozycję parlamentarną w celu jej pełnej mobilizacji w czasie procedowania ustawy.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze(korzystając z opcji "Komentarz").

O

Poll Created Mon 21 Dec 2020 12:20AM

Jak oceniasz tę propozycję rozwiązania? Closed Fri 15 Jan 2021 10:06PM

Zaznacz odpowiedź najbliższą Twojej ocenie tego rozwiązania.
W polu "Uzasadnienie" możesz wpisać swoje argumenty za lub przeciw temu rozwiązaniu oraz komentarze do niego.

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 74.1% 43 KH RS B IP M EE DU M A K G P D K WB IG EP P BV R
Raczej dobrze 12.1% 7 KD AC P PCK M MO B
Ani dobrze, ani źle 12.1% 7 KK MK SJ PK Z DU RR
Raczej źle 1.7% 1 R
Zdecydowanie źle 0.0% 0  
Undecided 0% 1 O

58 of 59 people have voted (98%)

KK

Kruszek KW Tue 22 Dec 2020 1:59PM

Ani dobrze, ani źle

Polska opozycja nie istnieje. Liczenie że zrobią cokolwiek w Naszej sprawie to jak wiara w Gwiazdora. Opozycja zrobi tylko tyle ile będzie się jej opłacało. OSK będzie tolerowany tak długo jak długo na naszych plecach da się załatwiać własne interesy.

Z

Zuzanna Tue 22 Dec 2020 11:41PM

Ani dobrze, ani źle

Opozycja będzie mobilizować się w naszej sprawie tylko wtedy gdy słupki będą dla nich korzystne. Potem znów mówienie o prawach kobiet będzie zbyt kontrowersyjne i mało opłacalne.

EP

Ewa Piekarska Wed 23 Dec 2020 7:54AM

Zdecydowanie dobrze

Mobilizacja personalna, tak aby poczuli odpowiwdzialnosc i wreszcue swoją rolę jako przedstawiciela. To też może przyczynić się do eliminacji w wyborach biernych i interesiwnych pisłów.

PK

Paulina Kurowska Wed 23 Dec 2020 12:21PM

Ani dobrze, ani źle

Naciskać trzeba, ale liczyć na „Opozycje” nie ma co.

Należałoby raczej monitorować przebiegi głosowań i rozliczyć ich z nich. Musza mieć pełna świadomość konsekwencji.

PS

Piotr Salwerowicz Wed 23 Dec 2020 4:24PM

Zdecydowanie dobrze

Opozycja bywa letnia w sprawach światopoglądowych, mimo wszystko warto próbować tych niezdecydowanych mobilizować

RR

Robert Rafałowski Wed 23 Dec 2020 6:52PM

Ani dobrze, ani źle

W tym kraju nie ma opozycji dwie strony tego samego medalu jednego starego komuniste wymienić na drugiego.

Co prawda może się jakoś udać zdobyć sojuszników by wspierali strajk kobiet ale zrobią to tylko wtedy kiedy będzie to dla nich opłacalne,więc trzeba ich do tego przekonać.Tak jak Biden w USA zrobił przed wyborami zaangażował się w BLM a po tym jak wygrał ma ich już gdzieś nie chce się nawet spotkać z przywódcami organizacji,użył ich by wygrać wybory.

RR

Robert Rafałowski Wed 23 Dec 2020 7:06PM

Ani dobrze, ani źle

W tym kraju nie ma opozycji dwie strony tego samego medalu jednego starego komuniste wymienić na drugiego.

Co prawda może się jakoś udać zdobyć sojuszników by wspierali strajk kobiet ale zrobią to tylko wtedy kiedy będzie to dla nich opłacalne,więc trzeba ich do tego przekonać.Tak jak Biden w USA zrobił przed wyborami zaangażował się w BLM a po tym jak wygrał ma ich już gdzieś nie chce się nawet spotkać z przywódcami organizacji,użył ich by wygrać wybory.

DM

Dariusz Magiera Wed 23 Dec 2020 8:52PM

Zdecydowanie dobrze

w obecnej sytuacji opozycja ma niewiele mocy sprawczej. Ale niech się chociaż starają, pokażą że im zależy. Ale czy zależy? Jest ich niestety niewielu w samej opozycji. W zasadzie jej nie ma :(

R

Rysia Thu 24 Dec 2020 12:27AM

Zdecydowanie dobrze

Opozycja musi zrozumiec, ze teraz albo nigdy! Czas na dzialanie.

DU

[deactivated account] Thu 24 Dec 2020 12:50PM

Ani dobrze, ani źle

Z KO może być różnie, zresztą sami odwlekali podpisanie Konwencji i podpisali ją w ostatniej możliwej chwili.

R

Roman Sat 26 Dec 2020 2:17AM

Raczej źle

Lepszy byłby nacisk na umiarkowanych posłów koalicji rządzącej. Przede wszystkim tych od Gowina. Trzeba zredukować większość parlamentarną do mniejszości, a nie naciskać na opozycję, która przecież nie ma sama tyle głosów, żeby zablokować PiS.

TS

Tomek Sz Sat 26 Dec 2020 7:37AM

Zdecydowanie dobrze

Opozycja zawodzi. Tym bardziej nacisk jest konieczny. Zostali wybrani, pracują dla nas, niech świadomość tego ciągle wzrasta.

MO

Marta Osinska Sun 27 Dec 2020 6:42PM

Raczej dobrze

mega trudny temat. większość starych wyjadaczy nie ma pojęcia jak funkcjonuje współczesny świat, a za ich czasów władza oznaczała nieuczciwość, chciwość i dyskryminację słabszych/gorzej sytuowanych :|

M

Maria Fri 8 Jan 2021 1:10PM

Raczej dobrze

Uważam, że naciskać na opozycję powinniśmy byli już wcześniej, w wielu sprawach.

Nie mogłam zaznaczyć "Zdecydowanie dobrze" ze względu na sformułowanie zbyt ogólne. Jakie formy miałby przybierać nacisk? Kto i jak sprawdzałby, czy opozycja parlamentarna wywiązuje się z ewentualnych złożonych nam pod wpływem nacisku obietnic? A może w konkretnych przypadkach udałoby się nam wyznaczać politykom opozycji terminy podjęcia określonych działań?

M

Marta Tue 12 Jan 2021 12:46PM

Zdecydowanie dobrze

Super. A czy możnaby zrobić coś, żeby zmobilizować Polaków/Polki do aktywnego poparcia takich akcji? Żeby nacisk zewsząd ze wszystkich stron Polski dał się poczuć?

MK

Monika Kwaśniewska Wed 13 Jan 2021 6:25AM

Ani dobrze, ani źle

Uważam, że to nie jest "rozwiązanie". Nacisk na opozycję jest potrzebny - jasne. Pytanie, jaki on będzie i jaki odniesie skutek. Takie rozwiązanie jest, po prostu, niewystarczające

K

Kasia Wed 13 Jan 2021 3:20PM

Zdecydowanie dobrze

obrona ofiar przed przemoca domowa powinno byc baza dla wszystkich politykow nie tylko dla opozycji. Edukacja przede wszystkim! Tak, azeby zaden z parlamentu nie mogl przenosic przemocowych tradycji i umacniac ich w spoleczenstwie (spoleczenstwo - mowa mowa! nie pozwolmy na dehumanizacje - mowimy o ludziach - naszych matkach, siostrach, dzieciach itp itd.)

P

Piotr Wed 13 Jan 2021 4:41PM

Zdecydowanie dobrze

Nie można do tego dopuścić, nigdy

WB

wziątek bogdan Tue 22 Dec 2020 8:19PM

W Senacie akurat pani Marszałek Morawska-Stanecka jest zaangażowana w tematykę Konwencji bylem z Nią na demostracji w Łebie w lipcu 2020 zaraz po złożeniu wniosku przez Ziobrę. Wydaje mi się ze istotna bedzie kampania skierowaba do "nie zdecydowanych" posłów i senatorów żeby ich pozyskać i negatywna na temat tych ktorzy popieraja Godek i Ordo Luris.

RR

Robert Rafałowski Wed 23 Dec 2020 7:09PM

Jedyną nadzieją żeby naprawic polske to zmusic by odbuyły się wcześniejsze wybory z nową partią stworzną przez osoby młode które mają pomysły i wizje jak naprawić Polske,gdzie średnia wieuk to nie 50 lat.Ojcowie założyciele w dużej cześći mieli po 20 pare lat.

Przysłość należy do młodych i to ich trzeba zmobilizować,sam bym z chęcią popracował nad podatkami w Polsce bo chilowo jest to tragedia, tak samo tragedią jest znajomość finansów większości Polaków

DU

[deactivated account] Thu 24 Dec 2020 12:53PM

A widzisz taką partię?

DU

[deactivated account] Thu 24 Dec 2020 12:56PM

To zależy na jaką opozycję liczyć, na KO na pewno nie, skoro sami odwlekali z jej podpisaniem, jedynie Lewica może nagłośnić sprawę.

P

Piotr Wed 13 Jan 2021 4:43PM

Biorąc pod uwagę, że opozycja (praktycznie nie istnieje) to na co tu liczyć, pokażmy im jak to powinno wyglądać, może wtedy się bardziej zmobilizują.