Loomio

Temat: BEZPIECZNE NAUCZYCIELKI I PERSONEL PRZEDSZKOLI: Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

MM Marta Malesińska Public Seen by 143

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z uwagi na fakt, że ich działanie stacjonarne przyczyniło się do wzrostu zakażeń koronawirusem, przeszły na tryb pracy zdalnej.

Przedszkola pracują bez zmian:

  • Nauczycielki i personel tych placówek boją się zakażenia, a rząd ignoruje ich bezpieczeństwo.

  • Procedury pracy przedszkoli nie zmieniły się od 1 września, podczas gdy dramatycznie zmieniła się sytuacja epidemiczna. 

  • Pracownicy zatrudnieni w przedszkolach nie są w wystarczający sposób chronieni przed zakażeniem, w żaden sposób nie jest również monitorowana transmisja wirusa w tych placówkach.


Rozwiązanie:
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze (korzystając z opcji "Komentarz")

MM

Poll Created Sat 19 Dec 2020 4:53PM

Jak oceniasz tę propozycję rozwiązania, opracowaną przez Radę Konsultacyjną OSK? Closed Fri 15 Jan 2021 10:14PM

Zaznacz odpowiedź najbliższą Twojej ocenie tego rozwiązania.
W polu "Uzasadnienie" możesz wpisać swoje argumenty za lub przeciw temu rozwiązaniu oraz komentarze do niego.

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 93.8% 15 B IP BB DU P B KK DM P R M PM K K P
Zdecydowanie źle 6.3% 1 DU
Raczej dobrze 0.0% 0  
Ani dobrze, ani źle 0.0% 0  
Raczej źle 0.0% 0  
Undecided 0% 1 MM

16 of 17 people have voted (94%)

R

Roksana Thu 24 Dec 2020 6:30AM

Zdecydowanie dobrze

Szczepię się na grypę od kilku lat. Szczepionka działa.

AA

AS Andrzejewski Wed 23 Dec 2020 2:32PM

Covid to nie grypa. Nie rozumiem, co ma jedno do drugiego? Poza tym, zarówno dzieci, jak i kadra przedszkolna to osoby spoza grupy ryzyka, więc ewentualne zakażenie covid i tak prawdopodobnie przejdą bezobjawowo albo lekko. W obliczu ograniczonej dostępności szczepionek trzeba je najpierw podać najbardziej potrzebującym, czyli osobom starszym i chorym.

AM

Agnieszka Mierzewska Thu 24 Dec 2020 9:46AM

Niekoniecznie. W moim przedszkolu na covid zachorowało 6 młodych nauczycielek i nie przechodziły tej choroby lekko. Szczepienia dla nauczycieli są gwarantowane w trzecim etapie - po medykach, służbach i seniorach.

AA

AS Andrzejewski Thu 24 Dec 2020 11:38AM

Dwie osoby z mojej rodziny również przeszły covid dosyć ciężko, jednak nie były hospitalizowane. Parę dni czuły się fatalnie i nie były w stanie wyjść z łóżka, ale ich życie nie było bezpośrednio zagrożone. Szczepienia nauczycieli w trzecim etapie to odpowiednia pora.

AM

Agnieszka Mierzewska Thu 24 Dec 2020 11:47AM

Pełna zgoda. :)

DU

[deactivated account] Fri 25 Dec 2020 11:46AM

Nie jestem antyszczepionkowa ale bym się wstrzymała ze szczepieniami dzieci na COVID-a, preparat nie jest idealnie przebadany, nie wiadomo jaki ma wpływ na dzieci ( testowano tylko nastolatków powyżej 16-go roku życia). Szczepienia na COVID tak ale gdy preparat będzie dokładniej przebadany, tak samo było ze świńską grypą, preparat zrobiony "na chybcika" , mnóstwo ludzi zmarło lub odczuwa skutki uboczne, jedynie Polska jako jedyna nie kupiła tego.

AA

AS Andrzejewski Fri 25 Dec 2020 1:43PM

Klaudia - Dlatego jestem wstrząśnięty tym, że sądy pozwalają przedszkolom dawać dodatkowe punkty za szczepienie dzieci na covid podczas rekrutacji.

A

Aneta Sun 27 Dec 2020 1:33PM

Mozliwosci - nie przymus. Przyjaciolka nauczycielka boi sie ze beda zmuszeni do szczepien na covid. A tez nie ufa nowej, nienznanej szczepionce ktorej wplyw na ludzi dopiero bedziemy poznawac. Szczepienke "dobrowolne" pod tytulem "nie musisz sie szczepic, ale bez szczepionki nie pracujesz w edukacji" tez nie jest rozwiazaniem. I co w takim wypadku? Sama grypa raczej nigdy nie stanowila w jej zyciu wiekszego probleu i raczej tez ludzie powinni miec prawo decydowac, czy wola ryzykowac lrzejscie grypy czy wola ryzykowac coroczna dawke chemikaliow do organizmu. Mysle ze w kwestii ochrony zdrowia bardziej by sie nauczycielom przydal dostep do pomocy psychplogicznej oraz regularne doszkalanie pedagogiczne. Pracuja z trudnym klientem, bo z dziecmi/mlodzieza, za dnia w szkole, popolidniu sprawdzanie prac w domu. Podobniw jak kazdy tearapeuta ma swojego terapwute tak i nauczyciele powinni miec mozliwosc latwiejszego wsparcia psychicznegp i psychologicznego. Ale jak ze szczepionkami - MOZLIWOSC w razie potrzeby a nie PRZYMUS