Loomio

Żądamy całkowitego usunięcia zapisów ograniczających dostęp do aborcji

S Strajk Public Seen by 385

Rozwiązanie:Żądamy całkowitego usunięcia zapisów ograniczających dostęp do aborcji oraz przewidujących kary za jej przeprowadzenie, szczególnie w prawie karnym (depenalizacja aborcji: model kanadyjski). Nie chcemy żadnych ograniczeń czasowych, warunków i konieczności uzyskiwania zgody na  aborcję, tym bardziej, że późne aborcje wynikają z bardzo trudnych okoliczności zdrowotnych lub życiowych. W takiej sytuacji ostatnie, czego nam potrzeba, to więcej procedur, barier, komisji. Aby przeprowadzić zabieg aborcji wystarczy wola osoby w ciąży. Ani osoba poddająca się aborcji z własnej woli, ani żadna osoba udzielająca jej pomocy (personel medyczny, personel aptek, osoby udzielające porad, należące do otoczenia ciężarnej i wszystkie inne), nie będą zagrożone karą.


Poniżej możesz:

  • ocenić tę propozycję rozwiązania (odpowiadając na pytanie w ankiecie),

  • skomentować tę propozycję rozwiązania lub zaproponować własne rozwiązanie w tym obszarze(korzystając z opcji "Komentarz").

S

Poll Created Thu 11 Feb 2021 7:16AM

Jak oceniasz tę propozycję rozwiązania? Closed Sun 14 Feb 2021 7:02AM

Zaznacz odpowiedź najbliższą Twojej ocenie tego rozwiązania.
W polu "Uzasadnienie" możesz wpisać swoje argumenty za lub przeciw temu rozwiązaniu oraz komentarze do niego.

Results

Results Option % of points Voters
Zdecydowanie dobrze 82.1% 32 K M AM A M AZ J M PK K EK A A AO M E K ROS P M
Zdecydowanie źle 10.3% 4 M KS WJ S
Raczej dobrze 2.6% 1 IG
Ani dobrze, ani źle 2.6% 1 SJ
Raczej źle 2.6% 1 JJ
Undecided 0% 1 S

39 of 40 people have participated (97%)

A

Anna Thu 11 Feb 2021 1:37PM

Zdecydowanie dobrze

Wszelkie warunki mogą być wykorzystywane do utrudniania osobie w ciąży jej decyzji dlatego zgadzam się, że jedyną osobą mającą pełnie praw decyzyjnych powinna być osoba w ciąży ze wsparciem i wiedzą personelu medycznego, który nie będzie ingerował w tę decyzję, a jedynie odpowiadał na potrzeby osoby w ciąży.

E

Ewa Thu 11 Feb 2021 9:27PM

Zdecydowanie dobrze

Dokładnie o to chodzi! MYŚLĘ, CZUJĘ, DECYDUJĘ.

ROS

Rose of Sharon Thu 11 Feb 2021 10:03PM

Zdecydowanie dobrze

Kobieta powinna mieć całkowity wpływ na to, co dzieje się z jej ciałem i życiem. A nie jakieś komisje z procedurami i barierami.

J

Jakub Fri 12 Feb 2021 3:35AM

Zdecydowanie dobrze

Właśnie obejrzałem konferencje prasową Rady Konsultacyjnej i jestem pod dużym wrażeniem jakości pracy RK.

PM

Piotr Morun Fri 12 Feb 2021 8:26AM

Zdecydowanie dobrze

Model Kanadyjski jest zdecydowanie najlepszy. Mieszkalem w Kanadzie 35 lat(1986-2020) i prosze mi wierzyc, ze od lat najbardziej konserwatywnemu politykowi nie przyszloby do glowy kwestionowac nieograniczone prawo kobiet do aborcji w obawie pernamentnego znikniecia z Kanadyjskiej sceny politycznej.

A

Anja Fri 12 Feb 2021 8:34AM

Zdecydowanie dobrze

Nareszcie

M

Maria Fri 12 Feb 2021 11:23AM

Zdecydowanie źle

Nie ma dostępu do antykoncepcji, nie ma edukacji seksualnej - czyli środków, które mogą nas zabezpieczyć przed ciążą - a już będziemy żądać prawa do usunięcia skutku na przykład lekkomyślności?

Ja bym proponowała liberalizację ustawy zamiast zlikwidowania jej. Liberalizacja polegałaby na rozciągnięciu prawa do aborcji na wszystkie sytuacje tragiczne. Bo jak wiemy, ustawa mówi tylko o trzech, a życie pokazuje, że może ich być więcej.

WJ

Weronika Jarzębowska Fri 12 Feb 2021 12:13PM

Zdecydowanie źle

Nie zgadzam się z tezą, że każda kobieta jest mądra i może bez ograniczeń decydować o swoim ciele i że będą to zawsze dobre decyzje. Model kanadyjski wprowadzony w Polsce, biorąc pod uwagę absurdalnie niski poziom edukacji seksualnej, doprowadziłby całkowicie legalnych aborcji zdrowych ciąż na dzień przed terminem porodu. Najpierw edukacja - ewentualnie później postulaty o całkowite zniesienie regulacji.

SJ

Szymon Jarzębowski Fri 12 Feb 2021 12:56PM

Ani dobrze, ani źle

Przy obecnym poziomie edukacji seksualnej pelna dowolnosc nie jest dobrym rozwiązaniem. Docelowo, taki projekt ma sens, ale wymaga wielu lat pracy u podstaw w zakresie edukacji seksualnej.

Load More